Свържете се с нас

Стара Загора

Подходящ ден за уединение

Published

on

Луната е в знак Дева до 11:55ч на 18 юни

Когато Луната е в знак Дева и най-разхвърляните хора работят по-лесно и организирано. Добро време за решаване на всекидневни проблеми. Трябва да има отговорност, ред, дисциплина. Именно сега не трябва да се пренебрегват и най-дребните детайли, защото както се казва и “най-малкото камъче може да преобърне колата”. Необходимо е да бъдете точни като швейцарски часовник. Хората проявяват здравомислие, практичност и рационализъм. Често може да чувате критики.

Уязвими са червата и стомашно чревният тракт, поради което се препоръчва щадяща диета. Повишава се опасността от хранителни отравяния. Алкохолът в този период действа като киселина и силно уврежда нервната система. Здравето е деликатно.

Лунен календар –  7 лунен ден до 12:25ч на 17 юни (от 11:16ч на 16 юни)

Следва 8 лунен ден от 12:25ч на 17 юни до 13:36ч на 18 юни

Ден за трансформация и възраждане – символ е Феникса. Това е доста труден ден, когато не трябва да се претоварвате физически, психически, емоционално. Старайте се да не изразходвате енергията си напразно. Подходящо е уединение и за вътрешна работа над себе си. Вслушайте се в гласа на своята интуиция. Външно можете да останете пасивни.

На този ден във всеки човек „изгаря” по нещо старо и отживяло, за да заеме неговото място нещо ново. Това е ден на очистване и вътрешна трансформация. Настроението може да бъде променливо. Целта на деня: вътрешно да се преобразим, да пуснем страховете си, да открием творческата си страна, да изразим своята индивидуалност.

Ден на промените. Може да възродите старите проекти.  Могат да възникнат нерешени и забравени проблеми, да напомнят за себе си стари дела, затова е важно бързо да умеете да реагирате. Не трябва да им оставяте време за развитие. Желателно е да преосмислите своя живот и да пробвате да започнете нещо от начало.

На този ден може да се вземат решения само по незначителни въпроси, а решенията по важните въпроси да се отложат за по-благоприятно време. По-добре е да отложите финансови транзакции. На работното място общуването да се сведе до минимум – хората могат да бъдат нервни и раздразнителни. Препоръчва се да общувате само с приятели и близки хора. Много е важно да се избягват кавги и конфликти.

Това е чудесен период за творчество. Ако ви посети вдъхновението – това е добър знак. Водата днес има голяма лечебна сила. Но с огъня бъдете предпазливи – внимавайте за пожари и аварии. Полезно е да се отиде на църква, да се поговори със свещеник или духовен учител. Гледайте  пламъка на запалена свещ и си представяйте как всички обиди и неволи изгарят в него. Възможни са болки в стомаха и ушите, също така нервни разстройства, студени тръпки по тялото.

Най-добре е да избегнете секса. Дори да чувствате желание и сили да го осъществите, по-добре е да се въздържате.

Покупки само антикварни вещи или втора употреба. Всички останали покупки не носят радост, дори могат да създадат проблеми.

Слънчев календар – 29 слънчев ден – Ден на благите проявления и начинания. Може да изберете нов път, да правите нови планове. Препоръчва се четене на мъдри книги, учене, предаване на опит и знания. Ако се четат много молитви днес, то може да установите лична връзка с небесните сили. Може да се гадае на книга.

Автор Ивелина Пенчева
Астролог

Продължете с четенето

Стара Загора

Поети и писатели от Стара Загора ще участват в пролетно четене

Published

on

Пролетно четене на поетите и писателите от Стара Загора ще се проведе на 27 май 2026 г. от 17.30 ч. в Изложбена зала „Лубор Байер“.

В четенето ще вземат участие авторите Йордан Пеев, Ботьо Буков, Йордан Атанасов, Виолета Бончева, Керка Хубенова, Стефанка Мирчева, Георги Икономов, Мира Дочева, Живка Барова, Искра Енева, Мария Недялкова, Елена Минчева, Христина Димитрова, Крум Георгиев, Румяна Николаева, Злати Тасев.

Продължете с четенето

Стара Загора

„Цветовете на джаза“ представя Ruse Jazz Syndicate: От авторски фюжън до вечния Стиви Уондър

Published

on

Началото е предвидено от 19.00 часа. Входът е свободен

Стара Загора се подготвя за поредното магическо издание на фестивала „Цветовете на джаза“ 2026. Под открито небе, сред уникалната атмосфера на Античния форум „Августа Траяна“, жителите и гостите на града ще се потопят в свят на импровизация, виртуозност и много споделена емоция.

Тази година музикалното пътешествие започва с гореща доза джаз-рок, фънк и модерно звучене, донесени право от брега на Дунав от емблематичните Ruse Jazz Syndicate.

Специално за публиката в Стара Загора, на 4 юни /четвъртък/, момчетата от Ruse Jazz Syndicate са подготвили мащабна и изключително динамична програма от 15 пиеси. Музикантите обещават да разчупят границите и да преведат слушателите през различни епохи и настроения.

„Подготвили сме няколко изцяло авторски парчета в стил джаз-рок / фюжън. Освен тях, ще представим наш, изцяло осъвременен прочит на вечни джаз класики, както и авторски аранжименти на парчета от модерни фънк и фюжън формации“, споделя групата за репертоара.

В сърцето на програмата Ruse Jazz Syndicate са заложили и специален акцент – мини-трибют към гениалния Стиви Уондър. Публиката ще има удоволствието да чуе 2-3 от най-обичаните парчета на легендарния изпълнител, но пречупени през характерния, енергичен и иновативен стил на русенската формация.

Очаква ни вечер, в която класиката среща модерния фънк, а авторският джаз-рок ще ни накара да затанцуваме под звездите.

Началото е предвидено от 19.00 часа. Входът е свободен.

Пълната програма и детайли за следващите участници можете да следите на официалния сайт: jazz.starazagora.bg.

Продължете с четенето

Стара Загора

Стара Загора ще изпрати тържествено Випуск 2026 на Античния форум „Августа Траяна“

Published

on

Над 1200 абитуриенти ще преминат по червен килим в специално подготвена празнична атмосфера на 23, 24 и 25 май

Община Стара Загора създава празнична организация за тържественото изпращане на абитуриентите от випуск 2026. На 23, 24 и 25 май от 17.00 ч. Античният форум „Августа Траяна“ ще се превърне в сцена на един от най-вълнуващите моменти за младите хора – символичния преход от класната стая към света на големите мечти.

В специално подготвеното пространство зрелостниците ще преминат по червен килим, разположен в югоизточната част на Форума, до бул. „Руски“. Предвидени са красиво украсен подиум, празнични декори, кътове за снимки и музика, които ще допринесат за атмосферата на трите абитуриентски вечери и ще създадат възможност всеки да запази спомен от този важен ден.

„Абитуриентските балове винаги са един от най-вълнуващите моменти – не само за младите хора, но и за целия град. Това е тържествен момент между ученическите години и новото начало“, каза зам.-кметът на Община Стара Загора Надежда Чакърова.

По думите ѝ през 2026 година зрелостниците в общината са 1274 млади хора, които поемат по своя път с мечти, амбиции и надежди. „Искаме да дадем на всеки абитуриент усещането, че този ден е значим, че градът го вижда, подкрепя и се гордее с него. Защото тези млади хора са бъдещето на Стара Загора. И наш дълг е не просто да ги изпратим, а да им покажем, че тук винаги ще имат място, към което да се връщат“, подчерта още Чакърова.

Тази година най-много абитуриенти изпращат ГПЧЕ „Ромен Ролан“ – 210, ППМГ „Гео Милев“ – 131, ПГСАГ „Лубор Байер“ – 130, както и Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“ и СУ „Максим Горки“ – по 104 зрелостници.

В празничните дни по червения килим ще преминат общо 1274 абитуриенти от 21 училища в Стара Загора.

Община Стара Загора пожелава на всички зрелостници смелост, увереност и вдъхновение по пътя напред, както и никога да не губят връзката с града, в който са израснали.

Продължете с четенето
Реклама

Новини от Казанлък

Can't extract feed: https://kz7.bg/?get_posts=1&count=7.

Водещи

This site is protected by wp-copyrightpro.com