Свържете се с нас

Стара Загора

Войводите тръгват напред със слогана ,,България над всичко!‘‘

Published

on

ВМРО е с пълна листа от двадесет и двама кандидати за народни представители в 27-ми избирателен район Стара Загора.

Поставената цел пред патриотите е да има двама представители от Стара Загора в българския парламент.

Войводите от ВМРО – Стара Загора се надява предизборната кампания да мине в добрия тон и да бъде честно състезание на идеи за бъдещето на България, а не да се води компроматна война.

Водачът на листата е Александър Сиди, народен представител в 44-то народно събрание и член на националното ръководство на ВМРО. Втори е областният координатор и общински съветник – Антон Андонов. Трети в листата е гражданската квота – Боян Чуков, експерт по борба с тероризма.

В листата с млади, интелигентни старозагорци, които ще се борят за доброто в Стара Загора. Като ВМРО вече се съобщава в листите, включително гражданска квота, с което разширява идеята за тясно партиен патриотизъм.

„На тези избори ще покажете лицето на ВМРО, ще покажете каквото свързваме и ще разказваме за бъдещето, тъй като каквото ние си представяме. Освен това с повече доходи и сигурност за българските граждани. деца. Бъдеще на традиционното християнско семейство. “, заяви водача на листата Александър Сиди.

Войдете тръгват напред със слогана ,, България над всичко!“

  1. Александър Маиров Сиди – роден на 13 октомври 1981 г. в Стара Загора. Възпитаник е на ПМГ „Гео Милев“ в родния си град, след което продължава образованието във ВТУ „Св. св. Кирил и Методий “, специалност„ Право “. Народен представител от 44-то Народно събрание.
  2. Антон Димов Андонов – Роден e на 7 април 1974 година в Стара Загора. Завършил е история и политология във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий “. Семеен, с едно дете. Общински съветник от ВМРО трети мандат.
  3. Боян Стефанов Чуков – роден на 25 юли 1952 година в град София. Завършва специалност „Радио и телевизия“ в Технически университет в София. Специализация в Институт за политически науки, Париж. От 1984 г. е дипломатическа работа във Франция. В периода от 1988 до 1992 година води консултантски отдел в посолството на България в Мадрид. Инж. Чуков  е български експерт по борбата с тероризма. Бивш дипломат. Бил е журналист на свободна практика. Има над 500 публикации на международни теми. Владее френски, испански, руски, гръцки и английски език. Магистър инженер по електронни телекомуникации, офицер (о.р. майор) от външно разузнаване. През 1990 г. е награден със медал III степен от директора на НРС
  4. Красимир Симеонов Червилов – роден на 25 юни 1965 г. в Стара Загора. Завършил е Средното музикално училище в родния си град. След това завършва оперно пеене в Държавната музикална академия „Панчо Владигеров“, София. Има и магистратура по „Публична администрация“ от Стопански факултет на Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий “. Работил е като зам. директор на Държавна опера Стара Загора 3 години. Понастоящем е Заместник областен управител. Несемеен с едно дете.
  5. д-р Чавдар Костадинов Ангелов – Роден в Казанлък през 1976 г. Семеен, с две деца.Дипломиран историк, завършил Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий “през 2000 г. В периода 2012 – 2016 г. е редовен докторант в Катедра „Нова и най-нова история“ на Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий “. През февруари 2016 г. му е присъдена научна и образователна степен „доктор“ по история.В периода 2004 – 2015 г. г. работи в Исторически музей „Искра“ в гр. Казанлък. От 2015 г. до настоящия момент е директор на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“ в гр. Казанлък.
  6. Евден Тодоров Николов – Живее и работи в гр.Стара Загора от 1998 година. Роден е в гр.Враца, на 46год. Завършил е Езикова гимназия, гр.Враца и висше икономическо образование в Стопанска академия „Д.А.Ценов“, гр.Свищов. Има син на 22 години. Професионалното му развитие и опит са като: данъчен ревизор, търговец на горива на едро, главен счетоводител, вътрешен одитор, съдружник и управител на търговски дружества. Член е на ВМРО-БНД от 2009год. Председател на общинския комитет на организацията в Стара Загора от 2018г. Предприемач, икономист, енергетика и земеделски производител.
  7. Атанас Николов Боев – Роден e на 4 януари 1969г. в гр.Симитли, окръг Благоевградски. От 1982 година живее в гр. Казанлък. През 1983- 1987 г. e завършил Техникум по ветеринарна медицина гр.Стара Загора, след което е приет във ВНВАУ Г.Димитров гр.Шумен (1987-1991).
    Бакалавър е по финанси, кредит и банково дело.
    Магистър по Счетоводство и контрол.
    Има магистратура по Публична администрация (2003г), а през периода 2015-2020г е завършен в Юридическия факултет на ВТУ.
    Дипломиран юрист. В ранните години на демокрацията се занимава с частен бизнес след около 20 години със застраховане. Бил е директор на ДЗИ (Казанлък), директор на ЗК „Български имоти“ (Стара Загора) и директор на GRAWE (Стара Загора). От 2010 г. работи в адвокатска кантора, която се занимава със застрахователни дела.
    Семеен е, има двама сина.
  8. Павел Иванов Петров – Роден в гр. Стара Загора. Семеен, с две деца и двама внука, български офицер (разузнаване). Редовно използваме поддръжката на българския манастир „Св. Георги Зограф“ в Света гора.
  9. Мария Ангелова Нанева – На 30 години. Родена е в град Пловдив, но е израснала и живее в гр.Стара Загора. Завършила е висше образование-магистър „Икономика и управление на бизнеса“ в Тракийски университет гр. Стара Загора. Работете в сферата на търговията като търговски представител. Щастлива майка е на момченце, която е на 6 години.
  10. Георги Янев Стойков – Роден на 27 декември 1960 година. От 1984 г. до 1999 г. служи във вертолетната база в Стара Загора като ръководител на кацане и Началник на летищния център. От 2001 до 2012 г. е длъжност към командването на НАТО в базата в Измир (Турция). В момента работи в сферата на екологията.
  11. Константин Жеков Балабанов – Роден е на 27.04.1970 г. в гр. Стара Загора. Завършил е средното си образование в Спортно училище ,, Тодор Каблешков “ гр.Стара Загора. В СА, Д.А. Ценов гр .Свищов, завършил е вишето си образование бакалавър – Стопанско управление, там защитени и магистърска степен – Управление на бизнес организации. Женен, с двама сина. Управител е на МИКОИНВЕСТ ЕООД.
  12. Д-р Никола Любомиров Пировски – роден в гр. Пловдив през 1980 г. Завършва медицина в Стара Загора през 2005 г. и работи в Медицински факултет на Тракийски университет, Стара Загора. Семеен, с две деца. Интересувайте и публикувайте му насоки към образованието, здравеопазването и спорта.
  13. Антон Стойчев Тонев – роден през 1977 г. в гр. Чирпан. Живее в Ст. Загора от 1984 година.Магистърска степен по ветеринарна медицина съм придобита в Тракийския университет Стара Загора през 2002 г., сега работи по докторска теза, Месторабота – Тракийски университет, Ветеринарно-медицински факултет, отделяне по семенни и паразитни болести. С познания в областите на селското стопанство, екологията, безопасността на храните и образованието.
  14. Иван Генков Илиев – На 33 години, роден в град Чирпан, средното си образование е завършил в СУ „П.К.Яворов“, а висшето във Великотърновски университет Св. св. Кирил и Методий. Работи като учител по История и цивилизация в СУ „П.К.Яворов“ гр. Чирпан.
  15. Веселин Тончев Вълев- роден е в гр. Стара Загора на 16.08.1975 г., когато живее и до днес. Средното си образование e завършил през 1994 г. в Техника по строителство и архитектура, специалност „Транспортно строителство“ с квалификация на строителен техник. Висшето си образование е завършил в Нов Български Университет, специалност , Икономика и бизнес администрация ”. Работи във фирма „Би Ви ГРУП” ЕООД като строителен специалист. Семеен, с две деца.
  16.  Николай Георгиев Киров – роден и живее в гр. Раднево. Завършил средното си образование в Техника по минна промишленост гр. Димитровград, специалност Минна електромеханика. Вдовец с 30-годишен син. От три години пенсиониран в Мини Марица-изток ЕАД.
  17. Ангел Найденов Ангелов – На 34г. Образование – бакалавърска степен Агрономство, завършена в Тракийски университет и магистърска степен Богослови, завършена във Великотърновския университет.
  18. Владимир Борисов Йорданов – Роден и израснал в гр.Стара Загора, на 32 години. В родния си град завършва Търговска гимназия „Княз Симеон Търовски“, а вишето си образование със специалност „Маркетинг“ придовива в Икономически университет – гр.Варна. Работа в сферата на туризма от 2008 до 2016 година, след това се връща в родния град, до 2020 г. в управлението на семейна фирма, занимаваща се със земеделие. Страстта към информационните науки се насочва към друга работа и от 2020 година работи като програмист в ИТ фирма в гр.Стара Загора.
  19. Константин Илчев Делчев – роден в гр. Стара Загора. Семеен, с едно дете. Завършил висше образование в гр. Габрово в Технически университет. По професия е инженер.
  20. Тошко Томов БашкехайовРоден през 1966 год. на 26 април в гр. Казанлък. Живее в с. Черганово. Завършил техникум по механотехника в гр. Казанлък. Преминава през военна служба в гр. Бургас. Работил е в завод Арсенал. От 1997 година е в частния сектор, занимава се със земеделие и вторични суровини. Семеен, с едно дете.
  21. Стоян Георгиев Тодоров – Роден е в гр. Казанлък през 1969 г. Основното си образование е завършено в гр. Гурково, където и живее в момента. През 1987г. съм завършил средното си образование в ТГС ,, Христо Ботев ,, гр. Велинград. От 1989г. до 2020г.съм работи в система на ,, Горите. Семеен с три деца. В момента безработен.
  22. Николай Величков Марков – на 39 г. семеен с две деца. Завършил ВТУ ,, Св. св. Кирил и Методий „, степен бакалавър-Историк, учител по история и степен магистър-География и икономика отново от ВТУ ,, Св. Св. Кирил и Методий“. Работи като учител в ПХГ ,, Св. св. Кирил и Методий „гр. Казанлък, общински съветник в община Павел баня от 2019 г. Член е на ВМРО от 1999 г. Общински лидер на ВМРО от 2014 г. Свободното време е разделено между семейството и каузи в помощ на обществото.
Продължете с четенето

Стара Загора

За пръв път в Стара Загора показват древната форма на изкуството „Енкаустика“

Published

on

За пръв път в Стара Загора на 20 април ще се проведе събитие, посветено на древната форма на изкуство „Енкаустика“. Верни на своето мото „Новаторство в традицията“ Читалище Родина ще бъдат домакини за Мария Желева и нейното творчество. Тя е създател на Център за изкуства и себепознание „Пълдин Арт Клуб“, гр.Пловдив, прекрасен човек и творец на живота. На 20-ти април от 13:00ч. в залата на читалището с помощта на съвременни материали и нагрята ютия всички желаещи ще бъдат преведени през процеса на създаване на красиви произведения на изкуството с живи цветове и уникални текстури.

В това специално събитие всички желаещи ще научат повече за основите на този рядък и специфичен вид живописна техника, ще чуят историята на тази древна форма на изкуство, ще изследват как тези универсални материали създават хипнотизиращото покритие на енкаустика, ще използват ютията, като четка, за да се създаде шедьовър и ще експериментират с живи нюанси, за да създадат свои собствени уникални картини.

„Тази древна форма на изкуство никога не е била по-лесна за овладяване! Енкаустика е спонтанност и феерия от цветове, с които ще заредим душите си. В буквален превод означава „горя, горещ“ от старогръцки. Поканете близки и приятели, запазете своето място и се пригответе да се потопите в света на енкаустика. Всички необходими материали са включени. Всичко, което нарисувате остава за вас и може да си го сложите в рамка.“ – споделят и канят организаторите на първото по рода си събитие по „восъчна живопис“ в Стара Загора.

Линк към събитието:

https://www.facebook.com/events/1505427506997824

Продължете с четенето

Стара Загора

Заместник-кметът Радостин Танев: „През месец юни предстои следващото третиране срещу боровата процесионка“

Published

on

Предстоящите дейности по ограничаване и унищожаване на популацията от борова процесионка (Thaumetopoea pityocampa, вид гъсеница и молец) в паркове в Стара Загора, засегнати от вредителя, започват през месец юни – оповести заместник-кметът с ресор „Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“ на община Стара Загора Радостин Танев.

Активната намеса на Община Стара Загора и ТП „Държавно горско стопанство – Стара Загора“ през есента на 2023 г. не успя да унищожи вредителя. Осъществено беше пръскане от страна на общината на над 400 дка територии, от които парк „Митрополит Методий Кусев“, горските масиви над кв. „Три чучура – север“ и кв. „Дъбрава“, както и още 214 дка общински и 3800 дка държавни, обработени от горското стопанство.

Популацията беше частично ограничена, защото дейностите се извършват в урбанизирана среда и борбата е биологична. Недопустимо е и използване на химичен инсектицид, защото ще се наруши биологичното разнообразие.

„Боровата процесионка няма естествени врагове и борбата с нея е много трудна, но всички предприети мерки ще бъдат бариера за разпространение на популацията.“ – коментира  Радостин Танев

Затова беше сформирана експертна комисия от ландшафтни архитекти и горски служби, които направиха оглед на състоянието на дървесните видове в парк „Митрополит Методий Кусев“. Специалистите взеха решение да се приложи комплексно третиране, което ще протече в няколко етапа.

През месец март тази година започна механично премахване на гнездата на боровата процесионка в изброените райони.

Механичното премахване включва изрязване на гнездата на ларвите вредители по дърветата с автовишка и прибирането им в найлонов чувал, който ще бъде изгорен накрая в инсинератор.

„През юни ще започне поставяне на феромонни капани и в края на септември отново ще се извърши пръскане. За целта ще поискаме разрешение дейностите да бъдат изпълнени с дронове.“- поясни още заместник-кметът Танев.

Парливите космици на боровата процесионка са опасни и причиняват обриви, а при по-чувствителните хора и при домашните животни могат да доведат до респираторни проблеми и алергични реакции. Ето защо е препоръчително да не се пипат гъсениците и белите къдели по дърветата с голи ръце.

Препоръки от РИОСВ-Стара Загора към гражданите при контакт с гъсеницата са да не докосват и да не се доближават до гъсениците или техните гнезда. Да не позволяват на домашните си любимци да се приближават към гъсениците или гнездата. При контакт с боровата процесионка посетете фармацевт за облекчаване на кожни или очни раздразнения. Консултирайте се с лекар, ако смятате, че сте имали сериозна алергична реакция. Посетете ветеринарен лекар, ако смятате, че вашият домашен любимец е бил сериозно засегнат.

Видът “Борова процесионка“ е описан за първи път от австрийци през 1775 г., а от 1910 г. е известен в България. Тя е един от най-разпространените вредители в иглолистните насаждения в страната. Името „процесионка“ е свързано с начина на придвижване на гъсениците от вида, движат се една след друга в процесия. Гъсениците се хранят с иглиците на различни видове бор, с което причиняват обезлистване на дърветата. Ежегодното обезлистване води до физиологично отслабване на растенията, но до момента няма установено загиване на отделно дърво или гора от тяхното нашествие.

 

Продължете с четенето

Стара Загора

Надежда Чакърова посрещна ученици по проект „Еразъм+“ в зала „П. Р. Славейков“

Published

on

Домакини на проекта Еразъм+ „A better me for a better us” са Средно  училище „Железник“, а дейността на посещението е социална и екологична осведоменост.

В общинската зала „П. Р. Славейков“ заместник-кметът с ресор „Образование и младежки дейности“ Надежда Чакърова посрещна група от ученици на възраст между 14-19 години от България, Румъния, Испания и Турция, директора на СУ „Железник“ Петя Лазарова  и ръководителите на проекта Еразъм+  Пламена Динева и Зинаида Чернева. Част от събитието бяха и началникът на отдел „Образование“ Станимира Димитрова, както и експертите от отдела Ваня Тошева и Яница Бакоева.

„Добре дошли в Стара Загора, скъпи гости. Проектът „A better me for a better us” е с изключителна стойност и това е начинът да допринесем за добрите практики – образователни, екологични и др., както и да информираме младите относно опазването на околната среда и предимствата на образователната система. Вярвам, че ще бъде изключително полезно за всички“, приветства гостите в началото на срещата Надежда Чакърова. Тя поздрави ръководството на училището за добрата и активна работа. „Проектите по Еразъм дават едни от най-добрите възможности за младите и се надявам освен всичко, включено по програма, да успеете да се запознаете и с културно-историческото наследство на Стара Загора, природните дадености и да съчетаете полезното с приятното“, допълни още зам.-кметът.

Директорът на СУ „Железник“ Петя Лазарова  благодари за  гостоприемството и отделеното време за разговори с младежите. Участниците получиха подаръци от Община Стара Загора – сувенири, свързани с историята на града.

Целта на проекта, спечелен от СУ „Железник“, е да развие ключови компетентности, физическо и психическо здраве, информираност относно околната среда и борбата с изменението на климата, повишаване на личностното развитие на учениците и фокусиране върху самочувствието и увереността и др.

Учениците са избрани от всяка партньорска институция, като се дава приоритет на тези, изправени пред икономически проблеми, идващи от неблагоприятни райони, отгледани само от един родител или без родители.

Групата има петдневна програма, в която са посетили  музеи в града, Зоопарка,  Тракийски университет, Прабългарска школа за оцеляване „Багатур“, спортни площадки на открито и др. Младежите и преподавателите са участвали в работилница, творейки с отпадъчни материали, опознавали са се чрез игри и са се запознали с дейността на училището чрез  беседа.

През последния ден  предстои да дискутират темата за борбата срещу предразсъдъците и да участват в образователна игра „Да помогнем на Земята да диша“ в escape room, както и вълнуващото преживяване да напишат писмо с послание за бъдещето, което ще поставят в корените на едно от четирите дървета, които ще засадят.

Продължете с четенето

Водещи

This site is protected by wp-copyrightpro.com