Сватби

Известни са номинациите за спортните отличия в Стара Загора

Известни са номинациите за носителите на годишните спортни награди в Стара Загора. Сформираната със заповед на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров комисия разгледа направените от спортните клубове предложения за носители на наградите в отделните категории.

В категорията „Най-перспективен състезател“ в десятката на номинираните състезатели попадат –

  1. Анита Макулова – Клуб по скокове батут „Добри Костин“ – шампион на страната за 2017 г. за девойки старша възраст, 4-то място квалификации, 6-то място финали синхрон, 18-то място индивидуално на Световно първенство в София – 16-19 ноемврr
  2. Даниел Ладжев – таекуондо клуб „Августа“ – европейски шампион за 2017 г. , балкански шампион за 2017 г., републикански шампион за 2017 г., 4-8 място Световно първенство 2017 г.
  3. Дарина Стойчева – СК „Недьо Ранчев“
  4. Дария Радулова – СНЦ тенис клуб „Августа Траяна“ – 1-во място на Държавно лично първенство на закрито за юноши и девойки до 14 години
  5. Елеонора Драгиева – клуб по лека атлетика „Берое“ – Балкански игри в зала, 8-мо място, скок височина; национален шампион 1-во място скок височина; 2-ро място от Национален шампионат старша възраст на открито и Национален шампионат жени 3-то място скок височина.
  6. Иван Иванов – СК „Недьо Ранчев“
  7. Лъчезар Валериев Палачоров – СККК „Аскен“ – 3-то място Европейско първенство, категория +70 кг, 1-во място категория до 80 кг купа „Гомел“, Беларус
  8. Мария Делчева – СК бадминтон – 1-во място шампион Държавен индивидуален шампионат девойки под 19 г. и 1-во място Държавен отборен шампионат девойки под 19 г.
  9. Паула Кирова – СК бадминтон – 1 място Държавен отборен шампионат девойки до 19 год. и шампион Държавен отборен шампионат смесени двойки, вицешампион на Държавен индивидуален шампионат единично девойки до 19 год.
  10. Стефан Стефанов – клуб по лека атлетика „Берое“- 8-мо място 400 м гладко бягане Балкански игри на открито, 3-то място Национален шампионат за мъже на открито 400 м гладко бягане, 1-во място от Национален шампионат старша възраст на открито 400 м гладко бягане, 2-ро място от Национален шампионат за мъже на открито 4х400 м

 

За принос в развитието на спорта Община Стара Загора ще награди юбилярите Станчо Колев, който навършва 80 г. и Костас Канидис, по случай 60-годишния му юбилей. Ще бъдат раздадени още награди в категориите „Треньор на годината“, „Отбор на 2017 година“, „Ветерани“, и за принос в развитието на ученическия спорт в средното образование.

 

В десятката на номинираните за спортист на 2017 година комисията определи:

  1. Валентин Генчев – Спортен клуб по вдигане на тежести „Берое 2008“ – 1-во място Държавен личен шампионат за кадети – Смолян и шампион за мъже от 2-ри кръг на Държавно лично отборно първенство в Пловдив.
  2. Денис Димитров – Спортен клуб по лека атлетика „Берое“ – 1-во място 60 метра гладко бягане Балкански игри в зала, 3-то място 100 метра гладко бягане Балкански игри на открито, 1-во място 60 метра гладко бягане в зала Национален шампионат, 1-во място Национален шампионат на открито 100 метра гладко бягане, 1-во място национален шампионат на открито 200 м. гладко бягане, 2-ро място щафета 4х400 м – Национален шампионат на открито
  3. Десислава Тодорова – Спортен клуб „Гимнастика“ – Стара Загора, 1-во място Републикански шампион на прескок, златен медал на прескок в Национален турнир за купа България 2017 г., златен медал на земя в Национален турнир за купа България 2017 г, сребърна медалистка на земна гимнастика на Държавно първенство
  4. Динко Иванов и Живко Желев – екипаж на Автомобилен спортен клуб „Стара Загора“, шампиони на Държавния шампионат по рали спринт към Българска федерация по автомобилен спорт и 1-во място в генералното класиране на всички кръгове, които са проведени в Република България. Автомобилен спортен клуб Стара Загора е спечелил отборната купа и първото място в генералното класиране в държавния шампионат по рали спринт към Българска федерация по автомобилен спорт за годината
  5. Драгомир Драгомиров – Тежкоатлетически клуб „Аполон“ – 1 място категория до 94 кг Държавен личен отборен шампионат България 2017 г.
  6. Мариян Димитров, бойно самбо – Спортен клуб по борба „Берое“ – 3 място Световно първенство мъже, 3 място Европейско първенство мъже и 1-во място на Държавен личен шампионат
  7. Мариян Михалев – Клуб по скокове на батут „Добри Костин“ – 1-во място на Държавно първенство на България и 11-то място от Световна купа Беларус 2017 г.
  8. Мирела Демирева – Спортен клуб по лека атлетика „Берое“ – 7-мо място от Световно първенство, 2-ро място от Балканско първенство по лека атлетика
  9. Станислава Дунчева – Спортен клуб по културизъм и фитнес „Кобра“ – 1-во място Балканско първенство , 1-во място Национален шампионат и 3-то място на Европейско първенство в категория „Бикини фитнес“
  10. Филип Велев – Клуб по конен спорт „Феномен“ Стара Загора -1-во място Балкански шампионат, 1-во място на открит турнир купа „Бургас“ носител на приз „Каскадас“,  1-во място Държавно първенство клас Л, държавен шампион в клас Л за 6-годишни коне

 

Церемонията за избор на „Спортист на годината 2017“ в Стара Загора ще се проведе на 18.12.2017 г. от 18,30 ч.  в залата на Оперния театър. Община Стара Загора ще закрие официално кампанията „Стара Загора – Европейски град на спорта 2017“. с презентация на проведените през годината по-големи спортни прояви, както и събитията за популяризиране на спорта, най-вече сред децата и подрастващите, включени в кампанията.

На сцената ще бъдат поканени и всички герои на книгата „Шампионите разказват“ за нейната премиера пред публиката. Проявата ще бъде открита и всеки, който желае, може да присъства в залата на Държавната опера в Стара Загора.

 

You must be logged in to post a comment Login

This site is protected by wp-copyrightpro.com