Стара Загора

“Берое” стартира контролите с победа

“Берое” стартира лятната си подготовка с победа 3:2 над арменския “Гандзасар”. Проверката се игра в Банско, където старозагорци са на подготвителен лагер. Точни за успеха над носителя на Купата на Армения бяха Борислав Цонев през първото полувреме и Мартин Камбуров на два пъти през второто. Головете за гостите отбелязаха Харутинян и Адамян.

В 24-та минута Боби Цонев се възползва от грешка в отбраната на арменците и технично прехвърли вратаря за 1:0. Малко след началото на втората част гостите изравниха от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Александър Василев.В 80-та минута Камбуров изведе “Берое” напред, засичайки от въздуха асистенция на Мартин Райнов. Две минути след това Бригидо отново центрира след нов пробив по фланга и отново Камбуров изпревари бранител и прати топката в мрежата с премерен удар – 3:1.Малко по-късно Адамян оформи крайното 3:2.

Следващата проверка на тима е на 27 юни срещу украинския „Олександрия“.

“Берое”: Душан Перниш (42‘ Георги Аргилашки (81‘ Иван Гошев) – Иван Бандаловски (46‘ Милен Желев), Валентин Иванов, Камен Хаджиев (46‘ Георги Ангелов), Матеус Леони (46‘ Александър Василев) – Марко Адамович, Никола Гавов – Драгош Фирцулеску (67‘ Рубен Бригидо), Иван Минчев (46‘ Мартин Райнов), Рубен Бригидо (46‘ Меска) – Борислав Цонев (46‘ Мартин Камбуров)