Стара Загора

„Берое Стара Загора“ – „Локомотив“ Стара Загора 100:75

В старозагорската спортна зала “Общинска” бе играна срещата от женската баскетболна „А“ група между „Берое Стара Загора“ и „Локомотив“. Старозагорското дерби бе спечелено убедително от символичните домакини със 100:75 точки. Двубоят започна с преднина на „Локомотив“ след серия от успешни стрелби на Милена Томова. Тройка на Карина Константинова обаче обърна резултата до 9:8 и след това отборът на „Берое Стара Загора“ не допусна обрат.

Първата четвърт приключи при резултат 26:17. С всяка част авансът на възпитаничките на Таня Гатева се увеличаваше. Така на полувремето той бе от 14 точки при 51:37. След още 10 минути игра „Берое Стара Загора“ водеше със 76:58.

В последна сметка заслужено спечели по-добрият отбор. За победителките Теодора Динева отбеляза 24 точки, Виолина Кочева добави 15, а Петя Бояджиева 12. За „Локомотив“ Виктория Иванова реализира 18 точки, Милена Томова добави 15, а Валерия Алексиева 14.