Сватби

Венци Христов отново в националния отбор

Нападателят на „Берое“ Венцислав Христов отново е национал на България. Христов бе поканен от Любослав Пенев в групата за старта на европейските квалификации с Азербайджан в Баку на 9 септември. Мачът е от 19:00 часа българско време и ще се предава по БНТ.
Срещу „Азербайджан“ нападателят може да запише третия си официален мач с националната фланелка. Той дебютира в контролата с Македония на 15 август, в която България отстъпи с 2:0. След това той бе в групата при квалификационните срещи с Италия и Малта, но не записа игрови минути. Дебют в официален мач за националния отбор Христов направи при гостуването на Армения в квалификация за Световното първенство на ФИФА на 11 октомври. България загуби мача с 2:1. Венцислав Христов замени в 76-ата минута играчът на ЦСКА (Москва) Георги Миланов и се отличи с доста стабилна игра. Срещу Чехия на 15 октомври Христов започна за първи път като титуляр в националния при загубата с 0:1. Тогава Христов игра на традиционния си пост като централен нападател. Рядко обаче топката стигаше на изгодна за удар възможност пред него. В 73-ата минута той бе заменен от Симеон Славчев.
Венцислав Христов е роден на 9 ноември 1988 година в София. Висок е 185 см и играе като нападател. Юноша е на “Локомотив” (София). От началото на 2013 година е част от отбора на „Берое“. През миналата пролет игра като преотстъпен в „Металург“ (Донецк). Христов има 48 мача с фланелката на „зелените“ и 16 попадения във всички турнири.